*Vecičky sú predávané aj mimo eshop,môže sa stať, že kúsok, o ktorý ste mali záujem, už nedude k dispozícií *nákup nad 45€ = doprava zdarma pre zákazníkov z SR a ČR.*

batikované tričká nové, aj tie UpGradované (recy)...

... ale výhradne bavlneným.

Bavlnené tričko funglovka, zo SH, z výpredaja - všetko jedno - hygiena nepustí - šup s nimi do práčky.

Úvodná očista nie je len o dotyku textílie s ľudskou pokožkou, ale aj o tom, že tričká sú napustené apretúrou, ktorá má zabrániť ich znehodnoteniu pri preprave od výrobcu, cez sklad, až ku konečnému spotrebiteľovi.

Apretúra je nejaká chemikália, akási neviditeľná ochranná vrstva tkaniny, ktorá síce chráni samotné textilné vlákna pred plesňami, moľami a podobnou háveďou, kým sa dostanú až ku mne, ale ktorá na druhej strane, nerobí dobre pokožke, ale aj výrazne zťažuje ďalšiu úpravu  bavlnených tričiek (ale aj hodvábnych polotovarov) v tomto prípade batikovaním. Táto vrstva musí ísť preč a k tomu slúži práčka. Keďže takéto tričko už spoznalo vodu, NEmôže pôsobiť vizuálne, na dotyk, aj odérom, ako NOVÉ.

To nie je vada, tak to má byť.

 

recy%20tri%C4%8Dko

foto: autor textu osobne a vlastnoručne

 Ďalší krok - samotné batikovanie. Len krátko. Nerovnomerné, nerovnaké, ledabolo nahádzané fľaky, čiary, čmuhy a tie roztečené, šlendriánsky nanesené farby - aj to je v poriadku, tak to má byť.

Každé tričko je kusovka, originál - používam vlastné ruky, nie stroje.

Na výslednú podobu batiky vplýva použitá technika (napr. ako silno zatiahnete špagát, aký druh a hrúbku špagátu použijete, koľko krát omotáte špagát okolo tkaniny, hustota tkaniny, nariedenie použitého odfarbovača alebo farieb, ako dlho pôsobí odfarbovač alebo farba na textil... To by k tomuto kroku stačilo.

Ešte nie je koniec, neodchádzajte.

                                             kesTra%20%C5%A1t%C3%BDl

                                             foto: autor texto osobne a vlastnoručne                

  Nasleduje odstránenie nadbytočného odfarbovača alebo farby, na začiatok ručným plákaním a potom, hurá, znova do práčky. A keďže netrochárim, tak hneď x. Na vodu celkom náročný proces. Stále nie je koniec. Pokračujeme.

Vysušiť, ožehliť, nafotiť. Koľko času to zaberie? Á...zabudla som, nahodiť samotnú ponuke na výrobok.

Pokiaľ výrobok predáte, treba ho zabaliť, vystaviť doklady a poslať novému majiteľovi.

Apropo fotenie - fotím tak, ako fotím. V domácom, prírodnom ateliéri a bez použitia živého modelu.

Podobný proces tvorby sa vzťahuje aj na hodvábne doplnky. Pri nich je to časovo i finančne ešte náročnejšie.